Počitadlo

Statistika

TOPlist
TOPlist

POZITIVNÍ MYŠLENÍ

Určitě většina z Vás má doma počítač nebo alespoň ví, jak počítač funguje.
Příkaz-slovo-> zmáčknu Enter a je odesláno anebo je na obrazovce.Nebudu se zabývat tím jak-zůstává " záhadným a sladkým tajemstvím" po kterém nepátrám.Proč taky.
 A takhle funguje náš mozek-dáme mu příkaz a on rozhýbe naše nohy,ruce a další činnosti.
Takže-budu mluvit o Hlačítači- hlava-počítač.
Tak jako počítač potřebuje jednoduché příkazy-potřebuje i Hlačítač.
Kdybych totiž napsala počítači příkaz:prosím tě,ulož mi TOHLE telefonní číslo- neudělá nic a kdyby měl ručičky,poklepal by si na obrazovku.
 Stačí číslo,zmáčku ULOŽIT-a je hotovo. Stejně tak i Hlačítač
.Řekneme to správné slovo-zmáčkneme pomyslně-ULOŽIT- a je hotovo.
Ale a to je problém- SPRÁVNÉ SLOVO.
 Pokud si říkám v duchu-jsem nějaká nervozní,nechce se mi,to jsem ale tlustá,hele mám faldy-no to je hrozný-Hlačítač ukládá slova - nervozní,nechce se,tlustá,faldy-a ukládá.
Neví,že při tom vzdycháme-že jen tak zlehka konstatujeme-neví o našich citech.Jen ukládá.
A tak je tedy zapotřebí příkazy do Hlačítače změnit.
Protože pokud je nezměníme-tak ta špatná slova jsou brána jako skutečnost a Hlačítač zařídí-aby se plnily.
Budeme dál víc a víc nervoznější,bude v nás pořád víc a víc nechuti,budeme přibírat i po kapce vody a faldy porostou.Hlačítač plní příkazy.
Takže - změnit.Změnit.Změnit.
Budu vám možná připadat trochu podivná-mírně řečeno-když doporučím ukládat do Hlačítače něco, co vám v první chvíli bude připadat hodně praštěné.
Jsem nervozní-děsně-ale přeci to nebudu ukládat do Hlačítače-aby to bylo ještě horší.
Co udělat? Usmát se na sebe- i v duchu-říci si-co mne nazabije,to mne posílí-a uložit-je mi fajn.Je mi fajn,je mi fajn.A Enter.
 Nechce se mi - fix mně se nechce.Jen to neříkejte-ani si nemyslete-přijde znechucení a únava.Takže: To bude hned hotové,jsem šikovná a zvládnu to-jasně-jsem šikovná. A Enter.
Děsně jsem se spravila-jsem jak slon.Jedno kilo hezčí než druhé. Ne,ne.,ne-jen tohle neukládejte.To splnění příkazu by přineslo další trauma.I když to není tak docela pravda-řekněte si v duchu-nějak jsem se zhubla,cítím to.Hlačítač uslyší - zhubla- a taky dostane povel naším Entrem a začne pracovat. Ne abyste hned lezly na váhu-ten povzdech by Hlačítač zaregistroval. Všude se píše,že tloušťka je jen v naší hlavě.Buď se cítím hubená a JSEM hubená nebo se cítím tlustá a JSEM tlustá. Tak-to jsou první krůčky programování. Další - začneme si ty příkazy říkat nahlas.
Teď si budete myslet zcela určitě-že jsem někde narazila hlavou-ale zkuste to. Ráno vstanu a místo toho abych si řekla-no ty vypadáš-usměju se do zrcadla a usměju se na sebe,vypláznu na sebe třeba jazyk- ahoj holka.
Mám jít do práce- moc se mi nechce-nebo mám dělat nějakou práci doma-řeknu si nahlas-jdeme na to kačenko a hned je hotovo. Oblékám se-trochu se cpu do sukně-pozor na povzdechy-nějak se tam cpu líp-hubnu. To jsou ty pravé příkazy a tím že je říkám nahlas stále více potvrzuji ten první, co jsem dala do Hlačítače.
A on pracuje-vysílá příkazy a plní příkazy-po všech nervových vláknech jde do celého těla-je mi fajn,zvládnu,hubnu. A jak to dochází do všech koutků vašeho těla-Hlačítač začíná uklízet. Zvedne koutky vašich úst,napřímí postavu,začne rovnat páteř,srovná nejistotu,přidá na sebevědomí,zastrčí bříško a najednou zjistíte,že se opravdu vejdete do sukně a později,že z Vás padá,protože se změní i vaše chutě- a bude pravda,co jste říkaly dřív jen potichu- JE VÁM FAJN. Jasně,že to není tak jednoduché-jako se čte. Změnit myšlení a chování je trochu složitější než přečíst článek. Ale že by to docela stálo za úvahu?
Stálo-protože to funguje. Při kursech pozitivního myšlení Vám lektor vždycky poradí-před spaním si opakovat pozitivní mantru-tak abyste si pomalu programovala mysl- pomalu ale pozitivně. Většinou to bývá známé-Každým dnem se cítím stále lépe a lépe.
A opakujte a opakujte a vkládejte si do hlavy.A do Hlačítače.
Mně se zdá,že je lepší ukládat částečné příkazy-ale možná vám bude vyhovovat ten velký-všezahrnující.
 A můžete si sami vytvořit svoji mantru,třeba veršovanou.
Jako děti jsme říkanky říkaly rády / a taky se líp pamatuje-co si budeme povídat/.
Tak zatím ahoj a zkuste to.
Buďte na sebe hodní.Tedy i na svůj Hlačítač.

Zdroj

 
**