Počitadlo

Statistika

TOPlist
TOPlist

SAMOTA

SAMOTA:
Samota se nedá změřit jako teplota.
Rafinovaně se maskuje a rozežírá i duši lidí, kteří jsou navenek společenští a optimističtí.
 Mnozí se za svoji samotu stydí.
V každodenních rozhovorech si často pleteme pojmy "být osmělý" a "pociťovat samotu". Když člověk hovoří, že žije o samotě, znamená to pouze tolik, že v daném období nemá vedle sebe nikoho.
 Skutečná samota znamená přerušení duševních vazeb člověka jak se svým okolím, tak i se sebou samým. Ne každý osamělý člověk trpí depresemi, ovšem každý, koho trápí, je osamělý.
Krátkodobá samota - Známe ji teměř všichni, vzniká nečekaně a trvá nejvíc několik hodin. V takových okamžicích si osamělý člověk připadá sám sobě jako cizinec.
Situační samota - Člověk reaguje na ztrátu milované osoby, nastává, když odcestuje na delší dobu, opustí partnera nebo zemře.
Tento pocit může vzniknout i při změně bydliště nebo pracoviště.
Lidé si v takových případech stěžují na různé zdravotní problémy.

-Stoprocentní ochrana před samotou neexistuje. Všechny pokusy uniknout z jejich spárů pouze zhoršují situaci. Lidé trpící samotou se často snaží hledat útěchu v alkoholu nebo drogách.

 Osamělého člověka trápí strach přiznat se někomu k samotě. Hledá sice útěchu, ovšem přitom instinktivně protestuje proti tomu, aby z něho dělali duševního chudáka. Nejlépe je povzbudit ho, že věříme v jeho vlastní síly, a z krize se dokáže vymanit.


 

Zdroj:  http://www.jajanka.estranky.cz/

 
**